jednodenní tuzemské i zahraniční zájezdy, vnitrostátní i mezinárodní autobusová doprava

Zoo Bošovice - zřícenina hradu Děvičky - Mikulov

Termíny:

19.4.2020,

Popis:

Jediná papouščí zoo v Evropě, Přes 240 kusů exemplářů, více než 50 druhů papoušků. Příjemné posezení na terase Cafe Kakadu a pozorování papoušků, dětský koutek se zvířátky, ornitologická stezka, prodej originálních suvenýrů, prohlídka s průvodcem.

Zřícenina Dívčí hrady - Děvičky (též Dívčí hrady ) jsou zřícenina gotického hradu tvořící dominantu severního okraje hřebene masívu Děvín, nejvyššího vrcholu Pavlovských vrchů na jižní Moravě. Nachází se na vápencové skále vypínající se do nadmořské výšky 428 metrů. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka. Přístup-po zelené turistické značce od parkoviště aut v obci Pavlov, v tomto případě má trasa zhruba 1,2 km.

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků. Je to barokní zámek, který se nachází v těsné blízkosti centra města Mikulov. Stojí na skalnatém kopci zvaném Zámecký vrch a tvoří jednu z dominant města. K nejzajímavějším součástem zámku patří zámecká knihovna a sál předků. Nyní je zámek sídlem Regionálního muzea v Mikulově a naleznete zde hned několik zajímavých expozic. Unikátní na zámku je expozice vinařství v zámeckém sklepě s obřím sudem. Expozici s názvem Víno napříč staletími vás zavede až do doby starého Egypta, umožní vám navštívit románský sklep, gotickou kapli či barokní divadlo. Připraveny jsou též filmové projekce, které přiblíží zábavnou formou rozmach vinohradnictví a vinařství v jednotlivých obdobích historie. Na závěr je přichystána interaktivní „projížďka“ na kole vinařskými cyklostezkami, kde návštěvník opravdu usedne do sedla a nechá se unášet krásnými výhledy na vinice. Výstava je umístěna do zrekonstruovaných barokních koníren mikulovského zámku, jejichž prostor dostal v kombinaci s citlivým nasvícením a komponovanou dobovou hudbou zcela nový rozměr.

Program:

Odjezd v 7.30 Brankovice, 8.30 Brno, návrat kolem 19.30.

Cena:

320,- Kč/osobu
290,- Kč/děti a senioři

Cena zahrnuje:

- dopravu
- průvodce

Cena nezahrnuje:

- vstupné:
ZOO Bošovice: dospělí 100,- Kč, senioři nad 65 let 80,- Kč, studenti 80,- Kč, děti 3 – 15 let 60,- Kč, děti do 3 let zdarma
Zámek Mikulov: 120,- Kč, 60,- Kč - snížené, 260,- Kč - rodinné - délka prohlídky: cca 55 min
Zámecký sklep s obřím sudem: 60,- Kč, 30,- Kč - snížené,140,- Kč - rodinné - délka prohlídky: cca 25 min

Nástupní místa:

Brankovice, Nesovice, Bučovice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Slatina, Brno - od Janáčkova divadla, dále zastavíme dle domluvy.

Na místo se dostavte 10 minut před plánovaným odjezdem autobusu.

TiskTisk informací o zájezdu (bude zobrazen náhled pred tiskem)