jednodenní tuzemské i zahraniční zájezdy, vnitrostátní i mezinárodní autobusová doprava

Čokoládovna Hauswirth + vinný sklep v Retzu

Termíny:

5.10.2019,

Popis:

Čokoládovna Hauswirth v obci Kittsee nedaleko Bratislavy se se svými výrobky proslavila nejen v Rakousku ale i po celé Evropě, Americe a Austrálii. Některé z čokolád můžete zakoupit v našem tescu. Rodinnou firmu založil v roce 1949 Franz Hauswirth jako cukrárnu ve Vídni. Postupně se výroba rozrůstala a majitel ji přesunul do své rodné obce Kittsee. Nejprve si prohlédnete výrobnu, poté můžete většinu výrobků bezplatně ochutnat a nakonec zakoupit výrobky za opravdu výhodné ceny.

Pravý poklad a zároveň svou největší atrakci skrývá městečko pod zemí, kde se nachází čtyři patra hluboký a 20 km dlouhý podzemní spletitý labyrint vinných sklípků. Celková délka podzemních chodeb je delší než celá pozemní silniční síť města. Vyhloubení sklepů pod již existujícími městskými domy umožnily příhodné geologické podmínky, neboť město leží na 30 m mohutném nánosu mořského křemenitého pískovce. Nad pískovcem se nachází slabá vrstva jílu, která chrání sklepy před dešťovou vodou. Průměrná roční teplota se zde pohybuje okolo 10 stupňů Celsia, což je optimální teplota pro uchovávání vína. Volksbank. Celá asi 1 km dlouhá prohlídka, na níž je nutno se dobře obléci, se věnuje nejen místnímu vinařství, ale i vinařství obecně. Jednotlivé expozice se věnují historii pěstování révy vinné, dozvíte se o informace o tom, jakou roli hrálo víno v životě Židů, Řeků, Římanů, Egypťanů a samozřejmě i místních obyvatel, kteří sklepy začali budovat již v období gotiky ve 14. století. Zjistíte, že víno je s městem nerozlučně spojeno a stojí za jeho bohatstvím. A aby ne, když pro zdejší víno přijížděli povozy až z Prahy, Krakova nebo severošpanělské Galicie a pilo se na mnoha dvorech Evropy.

Procházka městečkem.

Program:

Odjezd v 8 hodin z Brna, prohlídka čokoládovny v 10.30, prohlídka sklepů na 14 hodin

Cena:

480,- Kč/osobu
450,- Kč/děti a senioři

Cena zahrnuje:

- dopravu
- průvodce

Cena nezahrnuje:

- vstupné
- cestovní pojištění - viz. ceník cestovního pojištění

Nástupní místa:

Brankovice, Nesovice, Bučovice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Slatina, Brno - od Janáčkova divadla, dále zastavíme dle domluvy.

Na místo se dostavte 10 minut před plánovaným odjezdem autobusu.

TiskTisk informací o zájezdu (bude zobrazen náhled pred tiskem)