jednodenní tuzemské i zahraniční zájezdy, vnitrostátní i mezinárodní autobusová doprava

Neziderské jezero – plavba lodí + putování za vínem

Termíny:

21.6.2020

Popis:

Vydejte se s námi na okružní plavbu po Neziderském jezeře. Při zastávce v malebném historickém městečku Rust ochutnáme víno u místního vyhlášeného vinaře.

Neziderské jezero

Po příjezdu do Podersdorfu se vydáme na okružní plavbu po jezeře Neusiedler See. Neziderské jezero je oblíbeným místem cyklistů i vyznavačů vodních sportů a také vyhlášeným hnízdištěm ptactva. Okolní příroda lahodí oku a chut’ové buňky zase pohladí víno, pěstované v okolí jezera. Služby na vysoké úrovni jsou už jen třešničkou na dortu. Neziderské jezero (Neusiedler See německy, Fertő-tó maďarsky) je známé jako „rakouské moře“, a to nejen díky své nekonečné vodní hladině. Voda je tu i maličko slaná a jezero zamrzá jen zcela výjimečně. Jde o jediné stepní jezero v Evropě. Jeho hloubka dosahuje maximálně 2m. Nachází se na hranici rakouské spolkové země Burgenland a Maďarska, nedaleko slovenských hranic. Velmi mělké jezero je obklopeno chráněnou přírodou, a to zejména Národním parkem Fertő-Hanság. V roce 2001 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Malebný Rust

Historické centrum města Rust je hezky zachovalé, nachází se zde mnoho renesančních, barokních a dokonce i gotických měšťanských domů. Okolo města je patrná i část opevnění, jež bylo vystavěno na počátku 17. století. Dominantou Rustu je bezpochyby barokní radnice z roku 1673, jejíž dnešní podoba je výsledkem přestavby z 18. století. Velkou historickou hodnotu má také rybářský kostel Fischerkirche z 12. století, který ukrývá románské a gotické fresky. Uvnitř jsou umístěny také varhany z roku 1705 a gotická madona z poloviny 15. století. Rust není známý jen svými historickými památkami, ale také velkým množstvím čápů, kteří sem v březnu přilétají. Z toho důvodu bývá Rust označován jako „město čápů“. Město je každý rok na invazi čápů připraveno, na střechy domů bývají umisťovány plošiny, kde si ptáci mohou stavět svá hnízda. Součástí prohlídky města je i ochutnávka vín u místního vinaře.

Program:

Odjezd v 6.30 z Brankovic, 7.30 z Brna od Bohémy (Janáčkovo divadlo).
Návrat do Brna kolem 20.00.

Cena:

550,- Kč/osobu
520,- Kč/děti a senioři

Cena zahrnuje:

- dopravu
- průvodce

Cena nezahrnuje:

- vstupné
- cestovní pojištění - viz. ceník cestovního pojištění

Nástupní místa:

Brankovice, Nesovice, Bučovice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Slatina, Brno - od Janáčkova divadla, dále zastavíme dle domluvy.

Na místo se dostavte 10 minut před plánovaným odjezdem autobusu.

TiskTisk informací o zájezdu (bude zobrazen náhled pred tiskem)