jednodenní tuzemské i zahraniční zájezdy, vnitrostátní i mezinárodní autobusová doprava

Po stopách Santiniho

Termíny:

26.7.2020

Popis:

Jan Blažej Santini - Aichel. Snad žádná umělecká činnost se nezapsala do podoby českých zemí tak hluboce jako barokní stavitelství. Santini byl největší český architekt všech dob. Výrazně překročil horizont své doby. Svoji tělesnou nedostatečnost dokázal využít k tomu, aby se dotkl hvězd. Byl známý svým heslem – „nic není nemožné“.

Narodil se jako prvorozený syn do rodiny kamenického mistra. Jeho otec pracoval na katedrále sv. Víta. Nebyl zdravý – špatně chodil, byl hrbatý a malý. V rukou neměl žádnou sílu – neunesl ani kamenické kladivo. Ale už v počátcích byl hotovým mistrem.

Při našem putování si prohlédneme tyto památky

Zvole – kostel sv. Václava. Kostel je dominantou obce a honosnou stavbou. Barokně přestavěný kostel má půdorys řeckého kříže. Dominantou střechy je lucerna modelovaná v symbolice knížecí čapky jako atributu patrona chrámu.

Santiniho chrám v Obyčtově. Svatyně je ve tvaru želvy – obdélná loď se zdobenými rohy představuje želví tělo. Želva byla symbolem vlastností jako stálost, vytrvalost, moudrost a ochrana.

Kostel na Zelené hoře – poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Vrcholný Santiniho výtvor byl zařazen na seznam památek UNESCO. Toto dílo je doslova protkáno symbolikou čísel. Číslem pět je Zelená hora protkána nejvíc. Kostel ve tvaru pěticípé hvězdy se tyčí do výšky 50 m , pětiúhlé jsou zpovědní kaple, hlavní oltář obklopuje pět andělů.

Zámek Žďár nad Sázavou - doslova v úžasu vás nechají Santiniho architektonické skvosty, prelatura s rozsáhlou nástropní malbou z 18.století, která doposud nemusela být restaurována nebo bazilika minor s druhou nejdelší chrámovou lodí na Moravě.

Program:

Cena:

380,- Kč/osobu
350,- Kč/děti a senioři

Cena zahrnuje:

- dopravu
- průvodce

Cena nezahrnuje:

- vstupné

Nástupní místa:

Brankovice, Nesovice, Bučovice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Slatina, Brno - od Janáčkova divadla, dále zastavíme dle domluvy.

Na místo se dostavte 10 minut před plánovaným odjezdem autobusu.

TiskTisk informací o zájezdu (bude zobrazen náhled pred tiskem)